Świetnie. Teraz brakuje mi cholernego zęb

July 24, 2023 0 Comments

To gorsze niż włosy w uszach

Autor jako magnes na laski

Kiedy jesteś młody, nikt nie mówi ci, jak zmienia się twoje ciało, gdy przyspiesza na prostej w kierunku mety.

Niektóre rzeczy, takie jak włosy w uszach i przerażające nowe skazy skórne, narastają. Inne, takie jak włosy na głowie, wiarygodny flirt i zęby, są tracone.

Ta historia dotyczy tych drugich.

Kilka tygodni temu mój dentysta grzebał w mojej jamie ustnej w ramach innego ćwiczenia i zauważył, że mój przedni prawy ząb (1-1 dla entuzjastów stomatologii) chwieje się. W pewnym momencie prawdopodobnie będzie musiał zostać usunięty.

Pomyślałem, że to przyszły problem Patricka. “Tak, teraz, gdy pan o tym wspomniał, jest trochę luźny. Ale nadal działa, więc…”

Rzuciła mi sceptyczne spojrzenie, ale zachowała spokój.

Mniej więcej tydzień później mocno chrupałem kość żebrową, ponieważ jem jak Flintstone, kiedy Usłyszałem małe pęknięcie, po którym nastąpiła nowa niestabilność zęba. Instynktownie wiedziałem, że przekroczyłem dentystyczny Rubikon.

Odtąd ten ząb będzie wyłącznie ozdobny.

Nie wróciłem do doktora W przez dwa tygodnie, częściowo dlatego, że byłem przekonany, że mogę w magiczny sposób przywrócić ząb do zdrowia, a częściowo dlatego, że pieprzyć wszechświat i jego niesprawiedliwe bzdury.

Następnie potwierdziła, że ząb jest w zaawansowanym stanie zniszczenia. Mogłem wybrać między zaplanowaną ekstrakcją a czekaniem, aż źle ugryziony bajgiel lub kłos kukurydzy wywoła nagły wypadek. Zalecono opcję pierwszą.

Czasami rozpoznaję mądrość eksperta, kiedy ją słyszę – nie chciałem skończyć w jakąś sobotnią noc w stanie zaawansowanego bólu i krwi bez możliwości odwołania – więc zarezerwowałem kolejną wizytę.

Dr W umówił mnie z periodontologiem kliniki, dr C, który miał zająć się ekstrakcją. Lekko szturchnął ząb i powiedział: “Tak, jest złamany. Boli Pana?”

“Nie, nie boli. Nie jest nawet niewygodne.”

Wyglądał na zdziwionego. “Wow, naprawdę? Większość ludzi odczuwałaby ogromny ból”.

“Do diabła, człowieku. Proszę tego nie rozgłaszać we wszechświecie!”