Tabu stomatologiczne. Czy są prawdziwe? Tabu są zakazem grupy…

July 24, 2023 0 Comments

Tabu/tabus to zakaz, zakaz lub unikanie czegoś przez grupę z powodu przekonania, że jest to obraźliwe, święte lub dozwolone tylko dla określonych osób. A grupa społeczna ma przestrzegać tabu.

image by prettysleepy

Stomatologia widziała wiele wyzwań od czasu jej rozwoju, a powszechność tabu tylko dodaje paliwa. Tabu są głęboko zakorzenione w umysłach ludzi i są powszechne od dziesięcioleci. Doprowadziło to do Większość populacji ignoruje swoje zdrowie zębów, co ostatecznie prowadzi do złego stanu zdrowia zębów wśród mas. Społeczne implikacje tabu związanego z leczeniem stomatologicznym sprawiły, że ludzie niechętnie poddają się leczeniu stomatologicznemu. Porozmawiajmy o niektórych tabu dentystycznych rozpowszechnionych w naszym społeczeństwie,

image by openclipart vectors

Regiony o słabej dostępności do pomocy dentystycznej są bardziej podatne na choroby jamy ustnej. Zamiast odwiedzać wykwalifikowanych dentystów, ludzie okazują większą wiarę w znachorów, a nawet próbują skorzystać z leczenia duchowego i alternatywnych form medycyny. To leczenie duchowe i rozprzestrzenianie się dezinformacji powodują wzrost rozprzestrzeniania się mitów stomatologicznych i tabu. W tej chwili potrzebą chwili jest szerzenie jak największej świadomości wśród ludzi, aby byli świadomi prawdy naukowej, a nie mitologicznego tabu.

image by 6493990

Tabu i fakty:

Tabu 1- Odstępy między zębami są oznaką szczęścia i fortuny. Ludzie z rozstawionymi zębami stają się bardziej zamożni.

Fakt 1- Odstępy między zębami nie mają żadnego związku ze szczęściem ani pieniędzmi. Rozstaw zębów jest formą wady zgryzuktóre, jeśli nie zostaną skorygowane, mogą prowadzić do problemów przyzębia, takich jak choroby dziąseł, nieświeży oddech i żółte zęby. Ponadto rozstawione zęby zmniejszają efektywność żucia szczęk. W związku z tym należy w odpowiednim czasie rozpoznać i leczyć rozstawione zęby za pomocą leczenia ortodontycznego.

Tabu 2- Usunięcie górnych zębów może prowadzić do utraty wzroku i nie należy tego robić za wszelką cenę.

Fakt 2- Ze względu na bliskie sąsiedztwo oczu i górnych zębów, ludzie myślą, że te dwie struktury są ze sobą powiązane. Jednak górne zęby nie mają żadnego związku ze wzrokiem. Nasz wzrok nie jest w żaden sposób związany z naszymi zębami. W rzeczywistości trzymanie zainfekowanych zębów w szczęce z powodu strachu przed utratą wzroku może prowadzić do innych konsekwencji, takich jak ropnie, torbiele, a w niektórych najgorszych przypadkach nawet guzy. Proszę więc nie martwić się o swoje górne zęby związane ze wzrokiem.

Tabu 3- Opuchliznę spowodowaną bólem zęba należy leczyć gorącą wodą.

Fakt 3- Powszechnie panuje błędne przekonanie, że gorąca woda zmniejsza obrzęk spowodowany bólem zęba, ale jest to prawda. bardzo DUŻY BŁĄD. Dzieje się tak, ponieważ gorąca woda ZWIĘKSZA STAN ZAPALNY, pogarszając OBRZĘK. Zamiast tego ICEPACKS pomagają zmniejszyć stan zapalny spowodowany obrzękiem.

Tabu 4- Używanie neem lub węgla drzewnego do czyszczenia zębów jest lepsze niż szczoteczka do zębów.

Fakt 4- Neem i węgiel drzewny są materiałami ściernymi, tj. ich rozmiar cząstek jest znacznie większy niż powinien mieć środek do czyszczenia zębów, dlatego mogą ścierać szkliwo zębów. Szkliwo, najbardziej zewnętrzna powłoka zęba, raz starte nie może zostać zregenerowane. Prowadzi to do problemów stomatologicznych, takich jak ścieranie, odsłonięta zębina i żółte zęby. Pasta do zębów powinna być używana do czyszczenia zębów, a także zawierać FLOURIDE, środek przeciwpróchniczy, tj. chroniący ząb przed ubytkami. Należy zaprzestać tej praktyki.

Tabu 5- Czyszczenie palcami jest lepsze niż szczoteczka do zębów.

Fakt 5- Palce nie mogą dotrzeć do obszarów międzyzębowych, gdzie 80% płytki nazębnej. Szczoteczki do zębów mogą dotrzeć do większej powierzchni i zapewnić znacznie lepsze czyszczenie.

Taboo 6-. Problemy stomatologiczne związane z zębami mlecznymi należy ignorować, ponieważ tak czy inaczej zostaną one zastąpione zębami stałymi.

Fakt 6 – Zęby mleczne/ mleczne są filarami uzębienia stałego. Im lepiej dbamy o zęby mleczne, tym mniej problemów stomatologicznych napotykamy w wieku dorosłym. Dzieje się tak dlatego, że zawiązek zęba stałego znajduje się tuż pod zębami mlecznymi. Zatem wszelkie infekcje zębów mlecznych bezpośrednio wpływa na zawiązek zęba stałego, powodując różne anomalie stomatologiczne, Jedną z nich jest ankyloza zębów, tj. brak wyrzynania się zębów stałych.

Tabu 7-. Rak jamy ustnej jest związany z grzechami przeszłości.

Fakt 7- Rak jamy ustnej ma zróżnicowany i wieloczynnikowa etiologia. Zależy ona od genetyki danej osoby, nawyków, takich jak palenie tytoniu, nadużywanie substancji odurzających, historii choroby w rodzinie i historii żywności. Ludzie, którzy spożywają tytoń, orzechy areca, alkohol i inne nadużywane substancje są znacznie bardziej narażeni na raka jamy ustnej niż inni.

Tabu 8-. W czasie ciąży nie należy wykonywać żadnych zabiegów stomatologicznych.

Fakt 8. Pierwszy i trzeci trymestr ciąży nie są zalecane do zabiegów stomatologicznych ze względu na proces organogenezy i ryzyko promieniowania. Jednakże, w przypadku w nagłych przypadkach, DRUGI trymestr jest odpowiedni dla takich procedur.

image by mohammed_hassan

Oto kilka tematów tabu związanych z dziedziną stomatologii. Są one spotykane każdego dnia w codziennej praktyce dentystów. Stanowią one dużą przeszkodę dla postępu stomatologii. Ludzie muszą być świadomi tych tabu, a prawda powinna do nich dotrzeć.