Wstyd United Healthcare

July 24, 2023 0 Comments

I sępy, które czerpią zyski z cudzego nieszczęścia

Zdjęcie autora

Od czego powinienem zacząć? Nie mogę być jedynym klientem United Healthcare, który zmagał się z ich działem dentystycznym. Dwóch moich lekarzy, a teraz mój dentysta powiedzieli mi, że to najgorsza firma ubezpieczeniowa, z jaką kiedykolwiek mieli do czynienia.

Rozumiem, że ubezpieczenia to biznes nastawiony na zysk. Te firmy nie mogą pozostać rentowne bez osiągania zysków. Wszyscy potrzebujemy ubezpieczenia. Kiedy je kupujemy, to dla naszego spokoju ducha. Nie znam nikogo, kto miałby nadzieję, że zachoruje na raka lub jego dom spłonie, aby mógł złożyć wniosek o odszkodowanie. Zdaję sobie sprawę, że firmy ubezpieczeniowe czasami same padają ofiarą oszustów.

Przypuszczam, że my, jako klienci, pośrednio płacimy za oszustwa popełniane na nich poprzez nasze składki. Nie mogę sobie wyobrazić, że zwykli konsumenci chcą, aby firmy ubezpieczeniowe czerpały korzyści z tego powodu, jeśli nie z żadnego innego. Ja z pewnością tego nie robię i doceniam oferowane przez nie usługi. Spokój ducha jest bezcenną wartością niematerialną.

Jednak gdy firmy te gwarantują coś za opłatą, a następnie tego nie zapewniają, moim zdaniem jest to również oszustwo. Nie można pobierać od kogoś comiesięcznej opłaty, a następnie odmawiać świadczenia obiecanej usługi, gdy klienci jej potrzebują. W szczególności odnoszę się do planu ubezpieczenia dentystycznego United.

Kiedy trzy lata temu przechodziłem przez postępowanie rozwodowe, zdałem sobie sprawę, że będę musiał znaleźć ubezpieczenie dla siebie. Znalazłem coś, co wydawało się identycznym planem w United. Oferowali również opcję ubezpieczenia dentystycznego za dodatkową opłatą. Z moją historią dentystyczną, wskoczyłem na to i wiernie płaciłem składki przez dwadzieścia osiem miesięcy. Do trzech miesięcy temu moje półroczne kontrole były w porządku.

Potem katastrofa uderzyła ponownie. Coroczne prześwietlenie wykazało, że ząb ze starą plombą ma ubytek i jest poważnie pęknięty. Na szczęście ząb naprzeciwko, również ze starym wypełnieniem, miał jeszcze gorsze pęknięcie. Oba wymagały koron. Dwukrotnie sprawdziłem w United przed moją pierwszą wizytą w sprawie korony i zapewniono mnie, że zapłacą 700 dolarów na poczet opłaty. Uznałem to za śmieszne, biorąc pod uwagę, że korony kosztują tysiące, ale wziąłbym wszystko, co mogłem dostać.